Шановні відвідувачі! Сайт працює в тестовому режимі
Шановні відвідувачі! Сайт працює в тестовому режимі

Міжнародна наукова конференція “Термінологія і сучасність”

Інститут української мови > Міжнародна наукова конференція “Термінологія і сучасність”

У програмі конференції:

  • Пленарні засідання та робота секцій за такими тематичними блоками:
    • І. Теоретичне термінознавство – загальні питання термінології; термін у системно-структурній, функціональній та когнітивно-дискурсивній дослідницьких парадигмах; слов’янське термінознавство; історія українського термінознавства; галузеве термінознавство; термінологія природничих наук та медицини; науково-технічна термінологія; термінологія суспільних наук; міжгалузеві та міжкультурні виміри термінознавства.
    • ІІ. Прикладне термінознавство – теорія термінографії і практика укладання галузевих словників; термінологічні бази (банки) даних; термін і проблеми стандартизації; термін і міжмовні аспекти комунікації; термінологічні проблеми перекладу; фахова мова як мова спеціальності в умовах професійної освіти; культура фахової мови; методологія сучасного термінознавства.
  • Презентації наукових праць, довідникових і лексикографічних видань, навчальної та навчально-методичної літератури.
  • Круглий стіл для термінологів-початківців.

Шановні колеги!

Запрошуємо Вас узяти участь у Міжнародній науковій конференції “Термінологія і сучасність”, яка відбудеться 13–14 травня 2021 року в Інституті української мови НАН України (м. Київ).

Усім, хто хоче взяти участь у роботі конференції, пропонуємо надіслати заявку на електронну пошту Оргкомітету terminology.conf@gmail.com або заповнити форму https://forms.gle/EWTWYCJYS2oEdNyS8 .

Робочі мови конференції: англійська, українська та всі слов’янські мови.

Доповіді у форматі статей будуть опубліковані в збірнику наукових праць “Термінологічний вісник”, який виборює статус фахового видання ДАК МОН України (двома мовами – українською / англійською) та входить до баз даних Google Scholar, Index Copernicus, WorldCat. Усі статті проходять подвійне «сліпе» (анонімне) рецензування.

Праці, які відповідатимуть усім вимогам (див. вимоги до оформлення статей) та будуть надіслані до 1 квітня 2021 р., за рішенням редколегії будуть рекомендовані до друку. Після повідомлення про прийняття статті автори мають оплатити публікацію (1 стор. – 60 UAH, вартість DOI до статті – 60 UAH) та сплатити організаційний внесок, про який буде додатково повідомлено. Одноосібні статті докторів наук будуть опубліковані безкоштовно.

Проїзд, проживання та харчування – коштом учасників.

Адреса Оргкомітету:
Інститут української мови НАН України, вул. Грушевського, 4, кімн. 626, 628; м. Київ-1, Україна, 01001.

Інформацію про конференцію можна отримати:

  • на сайті www.termvisnyk.iul-nasu.org.ua або у секретаря Оргкомітету конференції – Людмили Анатоліївни Халіновської за телефоном +38 067 426 43 85 (моб.);
  • за адресою електронної пошти terminology.conf@gmail.com.

Ми чекаємо на Вас із надією на плідну наукову дискусію та подальшу творчу співпрацю!