ДО УВАГИ ВСТУПНИКІВ ДО АСПІРАНТУРИ!

Інститут української мови > Новини > ДО УВАГИ ВСТУПНИКІВ ДО АСПІРАНТУРИ!

У 2024 році оновлено правила вступу до аспірантури.

Відповідно до Порядку прийому на навчання для здобуття вищої освіти в 2024, затвердженого Наказом Міністерства освіти і науки України 06 березня 2024 р. № 266, умовою допуску до вступного іспиту з іноземної мови є успішне складання Єдиного вступного іспиту (ЄВІ) в 2023 або 2024 році з оцінкою за тест з іноземної мови не менше ніж 130 балів і ТЗНК не менше 100 балів.

Вступник до аспірантури, який підтвердив свій рівень знання іноземної мови дійсним сертифікатом англійської мови : TOEFL, International English Language Testing System, Cambridge English Language Assessment, німецької мови:  TestDaF, французької мови:  DELF , DALF  не нижче рівня B2 чи аналогічного рівня звільняється від складання іспиту з іноземної мови.

Зазначені сертифікати прирівнюються до результатів вступного іспиту з іноземної мови з найвищим балом. До картки фізичної особи в ЄДЕБО (в цьому випадку) буде вноситися інформація про міжнародний сертифікат.

Вступники до аспірантури, які мають чинні сертифікати із зазначеного переліку, звільняються від вступного іспиту з іноземної мови. Їм не потрібно виконувати умову допуску до такого іспиту.

Актуальну у 2024 році інформацію щодо організації й проведення Єдиного вступного іспиту для вступу до аспірантури оприлюднено за покликанням https://testportal.gov.ua/yedynyj-vstupnyj-ispyt-dlya-vstupu-do-aspirantury/

Реєстрацію осіб, які бажають взяти участь у єдиному вступному іспиті (ЄВІ),  здійснює приймальна комісія Інституту української мови НАН України з 7 до 29 травня (для участі в основній сесії) і з 17 до 21 червня (для участі в додатковій сесії  у цей період матимуть змогу зареєструватися ті, хто не зміг цього зробити під час основного періоду реєстрації) за умови особистої присутності вступника / вступниці та/або дистанційно.

Із процедурою реєстрації можна ознайомитися за покликанням https://testportal.gov.ua/protsedura-reyestratsiyi-yevi/ .

Інформацію про Єдиний вступний іспит оприлюднено за покликанням https://testportal.gov.ua/yedynyj-vstupnyj-ispyt-3/.