Науковці відділу працюють у межах міжнародних проєктів «Онлайн-бібліографія світового славістичного мовознавства» та «Нові якості та цінності в сучасних слов’янських мовах» у координації з Інститутом славістики ПАН у рамах Угоди про наукове співробітництво між Національною академією наук України та Польською Академією наук (координатор від української сторони – д.ф.н., проф. Є.А. Карпіловська, від польської сторони – д-р П. Ковальський). Перший проєкт спрямовано на розбудову міжнародної інформаційно-пошукової системи Isybislaw, яка містить національномовні модулі бібліографії з різних галузей славістичного мовознавства. Другий проєкт спрямовано на вивчення тенденцій оновлення словникового запасу, граматичного ладу та комунікативних регістрів сучасної української мови. У паралелях з польською та іншими слов’янськими мовами передбачено виявити тенденції розвитку сучасної української мови, спільні для всіх слов’янських мов, а також встановити національно та культурно самобутні процеси в сучасній українській мові, зумовлені особливостями суспільно-політичної ситуації в Україні після здобуття нею незалежності і в умовах нинішньої повномасштабної війни з Росією.
Кислюк Л.П. брала участь в Українській позаштатній стипендіальній програмі для вчених Університету Індіани (США) (IU-Ukraine Nonresidential Scholars Program at Indiana University (IU) (з 15.09.2022 по 30.08.2023), що передбачає роботу над індивідуальним проєктом, участь у щомісячних віртуальних семінарах/практикумах та в українознавчій конференції імені Тараса Шевченка Університету Індіани.
Ю. О. Цигвінцева брала участь у виконанні міжнародного проєкту «Визначення авторства анонімних українськомовних текстів за допомогою методів штучного інтелекту в мережі Інтернет» (ГО Український науковий центр лінгвістичних студій (УНЦЛС) за підтримки уряду Великої Британії, Грантова Угода № PUR 1050303, науковий керівник проєкту – Н. П. Дарчук (КНУ ім. Тараса Шевченка), 1.05. 2023 – 30.04. 2024), у межах якого долучилася до створення системи комп’ютерного аналізу українськомовного тексту “TextAttributor 1.0” (доступ до системи: http://ta.mova.info/)