Зусиллями науковців групи соціолінгвістики її діяльність має міжнародний резонанс.
У 2008–2010 рр. співробітники відділу брали участь у конкурсному проекті “Образи країн у мовній свідомості носіїв: українсько-російські паралелі”. Дослідження зорієнтоване на вивчення еволюції образів Росії та України в буденній мовній свідомості росіян та українців. Його результати важливі для вироблення рекомендацій щодо профілактики міжнаціональних конфліктів.
З травня 2016 року співробітники групи соціолінгвістики долучилися до міжнародного проєкту за підтримки фонду “Фольксваген” «Bi- and multilingualism between conflict intensification and conflict resolution. Ethno-linguistic conflicts, language politics and contact situations in post-Soviet Ukraine and Russia» («Бі- та мультилінгвізм між інтенсифікацією конфлікту та його розв’язанням. Етно-лінгвістичні конфлікти і контактні ситуації у пострадянських Україні та Росії») AZ № 90217 (травень 2016 р. – квітень 2019 р.).
Про досвід і здобутки міжнародного проєкту тут.
У 2020 році співробітники наукової групи долучилися до міжнародного наукового проєкту “Contested Language Diversity – Dealing with Minority Languages in post-Soviet Ukraine and Russia” («Дебати щодо мовного розмаїття: менеджмент мов меншин в Україні та Росії») під загальним керівництвом професора доктора Моніки Вінгендер з Університету Юстаса Лібіга в Гіссені в рамках другої пропозиції фонду Volkswagen «Тристороннє партнерство – проєкти співпраці між вченими з України, Росії та Німеччини». У межах проєкту співробітники групи (С.О. Соколова, О.М. Данилевська, О.Г. Руда, І.М. Цар, І.І. Брага, М.О. Гонтар) взяли участь у міжнародному науковому семінарі «Методика дослідження мовних біографій» (онлайн). С.О. Соколова виступила з доповіддю «Особливості вивчення мовних біографій в Україні у зв’язку з українсько-російською двомовністю».
Науковці відділу брали участь у засіданнях XV та XVI міжнародних з’їздів славістів, підготувавши колективні доповіді: «Типи мовної поведінки в сучасному слов’янському білінгвальному мегаполісі» (Соколова С.О., Труб В.М., Данилевська О.М., Руда О.Г.; м. Мінськ, Білорусь, 20-27 серпня 2013 р.) та «Територіальні та соціокультурні аспекти функціонування сучасних слов’янських мов як державних» (Соколова С.О., Данилевська О.М., Руда О.Г.; м. Белград, Сербія, 20–27 серпня 2018 р.).
Співробітники наукової групи беруть участь у роботі комісій при Міжнародному комітеті славістів: Комісії з аспектології (С.О. Соколова) і Комісії з соціолінгвістики (Соколова С.О., Масенко Л.Т., Руда О.Г., Данилевська О.М.).
IV Міжнародна наукова конференція «Покоління інтернету» з циклу «Соціолінгвістичний підхід до вивчення слов’янських мов» Комісії з соціолінгвістики при Міжнародному комітеті славістів відбулася 5—7 вересня 2019 року на базі факультету гуманітарних і соціальних дисциплін Університету Рієки (Хорватія). Проведений хорватськими колегами науковий захід став четвертим у циклі «Соціолінгвістичний підхід до вивчення слов’янських мов» Комісії
з соціолінгвістики при Міжнародному комітеті славістів. Раніше члени Комісії зустрічалися у м. Кракові (2011 р., Польща), м. Бидгощі (2016 р., Польща), м. Банській Бистриці (2017 р., Словаччина) і на XVI Міжнародному з’їзді славістів, що відбувся у 2018 р. у м. Белграді (Сербія). П’яте засідання Комісії з соціолінгвістики МКС, заплановане на 2020 рік, через пандемію було відкладено.
Відділ підтримує такі фахові видання: «Критика», журнали «Дивослово» та «Українська мова». Співробітники відділу є членами редколегії видання Львівського національного університету ім. І. Франка «Мова і суспільство».
Багато років поспіль відділ соціолінгвістики був співорганізатором щорічних Всеукраїнських соціолінгвістичних семінарів, які проводилися у Львівському національному університеті ім. Івана Франка (нині Міжнародні конференції з соціолінгвістики); Ставицька Л.О., а згодом і Соколова С.О. та Масенко Л.Т. постійно брали участь у роботі конкурсної комісії Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт із соціолінгвістики, що проводився у стінах цього університету.
Специфіка напрямів роботи відділу, дослідження української мови у зв’язку з актуальними суспільно-політичними подіями та вивчення живого людського начала в мові зумовлює жвавий інтерес у вітчизняних мас-медіа до проблематики відділу, через що співробітники традиційно часто спілкуються з журналістами на шпальтах друкованих ЗМІ, в теле- та радіопросторі. Регулярними також є спільні з освітянами заходи. Лариса Терентіївна Масенко є постійним автором наукових і просвітницьких матеріалів щодо питань мовного розвитку на сторінках електронного видання «Радіо Свобода» (https://www.radiosvoboda.org).